Joma Open Men | Padel-skor | Justpadel.com - Justpadel.com

Joma Open Men

€6995 €9995
Färg
Storlek

Koop dit product in onze winkels

Bruba Sport (Etten-Leur) - Niet Beschikbaar

Wilkin Sports (Tilburg) - Niet Beschikbaar

Van Helvoort Sport (Vught) - Niet Beschikbaar

Planet of Sports (Eindhoven) - Niet Beschikbaar

Austria Sport (Amsterdam) - Niet Beschikbaar

Joma Open Men

Joma Open Men är en prisvärd och bekväm padelsko för herrar som är utvecklad för regelbunden användning på padelbanan. Denna modell fokuserar på stabilitet, grepp och bärkomfort under träning och matcher. Joma Open Men är ingen extremt lätt tävlingsmodell, utan en gedigen allroundsko med en stabil bas.

Överdelen består av ventilerande mesh med syntetiska förstärkningar för extra stöd vid sidorörelser. Mellansulan har EVA-dämpning för stötdämpning under rallyn och längre spelsessioner. Yttersulan är tillverkad av slitstarkt gummi med ett fiskbensmönster eller ett padelspecifikt mönster för grepp på konstgräsbanor.

Vem passar Joma Open Men för?

Joma Open Men passar spelare som söker en stabil och bekväm padelsko för träning och tävlingar. Denna modell passar spelare som vill ha trygghet vid grundläggande rörelser och en hållbar sko utan den stela karaktären hos en högpresterande tävlingsmodell.

Hur är passformen på Joma Open Men?

Passformen är normal och ger ett bekvämt stöd runt mellanfoten och hälen. Skon känns stabil utan att sitta för hårt.

Skon har normal längd. Om du tvekar mellan två storlekar eller har en bredare framfot kan en halv storlek större vara bekvämare.

Har Joma Open Men extra dämpning?

Joma Open Men har en medelhög dämpningsnivå.

EVA-mellansulan ger märkbar stötdämpning under längre spelsessioner och förblir tillräckligt responsiv för snabba rörelser på banan.

Stabilitet och grepp hos Joma Open Men

Stabiliteten stöds av förstärkningar i ovandelen och en stabil hälkonstruktion. Yttersulan i gummi ger pålitligt grepp och är utformad för att tåla slitage vid regelbunden användning på padelbanor.

  • Merk
    Joma
  • Collectie
    2025
  • Geslacht
    Herr
Joma Open Men -
Joma

Joma Open Men

€6995 €9995

Joma Open Men

Joma Open Men är en prisvärd och bekväm padelsko för herrar som är utvecklad för regelbunden användning på padelbanan. Denna modell fokuserar på stabilitet, grepp och bärkomfort under träning och matcher. Joma Open Men är ingen extremt lätt tävlingsmodell, utan en gedigen allroundsko med en stabil bas.

Överdelen består av ventilerande mesh med syntetiska förstärkningar för extra stöd vid sidorörelser. Mellansulan har EVA-dämpning för stötdämpning under rallyn och längre spelsessioner. Yttersulan är tillverkad av slitstarkt gummi med ett fiskbensmönster eller ett padelspecifikt mönster för grepp på konstgräsbanor.

Vem passar Joma Open Men för?

Joma Open Men passar spelare som söker en stabil och bekväm padelsko för träning och tävlingar. Denna modell passar spelare som vill ha trygghet vid grundläggande rörelser och en hållbar sko utan den stela karaktären hos en högpresterande tävlingsmodell.

Hur är passformen på Joma Open Men?

Passformen är normal och ger ett bekvämt stöd runt mellanfoten och hälen. Skon känns stabil utan att sitta för hårt.

Skon har normal längd. Om du tvekar mellan två storlekar eller har en bredare framfot kan en halv storlek större vara bekvämare.

Har Joma Open Men extra dämpning?

Joma Open Men har en medelhög dämpningsnivå.

EVA-mellansulan ger märkbar stötdämpning under längre spelsessioner och förblir tillräckligt responsiv för snabba rörelser på banan.

Stabilitet och grepp hos Joma Open Men

Stabiliteten stöds av förstärkningar i ovandelen och en stabil hälkonstruktion. Yttersulan i gummi ger pålitligt grepp och är utformad för att tåla slitage vid regelbunden användning på padelbanor.

Färg

  • Svart
  • White
  • Navy

Storlek

  • 40
  • 40,5
  • 41
  • 42
  • 42,5
  • 43
  • 43,5
  • 44
  • 44,5
  • 45
  • 46
  • 47
Product weergeven