Babolat Play Polo White
Babolat Play Polo White - S Er genbestilt og afsendes, så snart varen er på lager igen.
Det var ikke muligt at indlæse tilgængeligheden for afhentning
Køb dit bat i vores butikker
Køb dit bat i vores butikker
Bruba Sport (Etten-Leur) - Ikke tilgængelig
Wilkin Sports (Tilburg) - Ikke tilgængelig
Van Helvoort Sport (Vught) - Ikke tilgængelig
Planet of Sports (Eindhoven) - Ikke tilgængelig
Austria Sport (Amsterdam) - Ikke tilgængelig
Babolat Play Polo White
De Babolat Play Polo is de klassieke variant binnen de Play-lijn: dezelfde stof als het Play T-shirt, maar met kraag en knoopsluiting. De witte uitvoering keert het kleurschema om: een volledig wit pand met donkerblauwe biezen op de mouwboorden en langs de kraagrand, en een donkerblauw Babolat-logo op de borst.
Voor wie is de Babolat Play Polo White geschikt?
Voor spelers die op een club of toernooi spelen waar wit tenue wordt gevraagd, is dit de enige uitvoering van de vier die daaraan voldoet. De kraag maakt hem bovendien geschikt voor clubs met een kledingreglement.
Hoe zit de Babolat Play Polo White?
Babolat geeft deze polo een regular fit, met een natuurlijke rek in de stof zodat de schouders bij het serveren vrij blijven. De polo loopt van maat S tot en met XXL. Babolat publiceert voor dit model geen afwijkend maatadvies.
Van welk materiaal is de Babolat Play Polo White gemaakt?
De polo is gemaakt van 100% gerecycled polyester, afgewerkt met Fiber Dry. Die afwerking houdt de stof licht en zacht en voert zweet van de huid af. Het materiaal is ademend en eenvoudig te onderhouden.
De Babolat Play Polo White op en naast de baan
Met de witte Play Short erbij heb je een compleet wit tenue in dezelfde stof en dezelfde blauwe accentkleur. Buiten de baan is het een nette sportpolo die weinig aandacht trekt.
-
Mærke
-
Kollektion
-
Køn
-
Pasform
-
Produkttype
Leveringstider
- Bestillinger, der afgives på hverdage inden kl. 22.00, afsendes samme dag.
- Bestillinger, der afgives efter kl. 22.00, behandles den følgende arbejdsdag.
Vi tilstræber en leveringstid på 1-3 hverdage. For ordrer i Nederlandene foregår leveringen via vores forsendelsespartnere DHL eller PostNL, og til Belgien via BPost. De gør deres yderste for at levere din ordre så hurtigt som muligt.
Forsendelsesomkostninger
- Bestillinger under 75 €: 4,95 € for levering i Nederlandene og Belgien.
- Bestillinger på 75 € eller mere: gratis forsendelse.
Når du har afsluttet din bestilling, modtager du en e-mail med en Track & Trace-kode, som du nemt kan bruge til at spore din pakke indtil levering.
Ja, det kan du! Justpadelsendertil hele verden. Forsendelsesomkostninger og leveringstider for internationale forsendelser varierer fra land til land og vises tydeligt ved kassen.
Returnering
Har du bestilt noget, der ikke helt lever op til dine forventninger, eller ønsker du at ombytte eller returnere et produkt? Ingen grund til bekymring!
Du kan inden for 14 dage efter modtagelse af din bestilling angive, at du ønsker at returnere produktet. Når du har givet besked herom, har du yderligere 14 dage til faktisk at returnere produktet.
Vær opmærksom på, at produkterne skal være ubrugte, ubeskadigede og i den originale emballage. Gem altid kvitteringen for returforsendelsen, indtil vi har behandlet din retur.


