JDH Carbon W Pro Jacket Ink
JDH Carbon W Pro Jacket Ink - XS Er genbestilt og afsendes, så snart varen er på lager igen.
Det var ikke muligt at indlæse tilgængeligheden for afhentning
Køb dit bat i vores butikker
Køb dit bat i vores butikker
Bruba Sport (Etten-Leur) - Ikke tilgængelig
Wilkin Sports (Tilburg) - Ikke tilgængelig
Van Helvoort Sport (Vught) - Ikke tilgængelig
Planet of Sports (Eindhoven) - Ikke tilgængelig
Austria Sport (Amsterdam) - Ikke tilgængelig
JDH Carbon W Pro Jacket Ink
Het Carbon W Pro Jacket in Ink is uitgevoerd in een donkere, grijsblauwe leisteentint die tussen antraciet en marineblauw in ligt. Over beide schouders loopt een dunne bies in gedempt staalblauw en de ritsband draagt datzelfde blauw. Langs de zijkanten en over de hele lengte van de onderarmen ligt een grafisch patroon van stippen en streepjes in de kleur van de stof zelf. Het JDH-logo staat in wit op de linkerborst.
Voor wie is het JDH Carbon W Pro Jacket Ink geschikt?
Dit is de damesbovenlaag uit de Carbon Pro-lijn: een jack dat je aantrekt om warm te lopen en aanhoudt tot je op temperatuur bent. Van de drie kleuren is Ink de meest neutrale; het leest niet als clubkleding en past daardoor net zo goed buiten de baan.
Hoe zit het JDH Carbon W Pro Jacket Ink?
Het jack heeft een doorlopende rits tot bovenaan, een opstaande kraag, lange mouwen en steekzakken aan beide zijden. De zijnaden zijn getailleerd, waardoor het jack op de taille volgt in plaats van recht af te hangen. JDH publiceert voor dit model geen pasvormaanduiding en geen afwijkend maatadvies; wij nemen daarom geen maatadvies over. Het jack loopt van XS tot en met XXL.
Van welk materiaal is het JDH Carbon W Pro Jacket Ink gemaakt?
JDH publiceert bij dit artikel geen materiaalsamenstelling en geen percentages. Wij nemen daar dus geen uitspraak over op en beperken ons tot wat op de productfoto's te zien is.
Het JDH Carbon W Pro Jacket Ink op en naast de baan
Op de baan is dit de laag voor het inslaan en de wissels; de rits tot aan de kin laat je zelf bepalen hoeveel lucht je binnenlaat. Daarbuiten werkt het gedempte grijsblauw als een rustig sportjack.
-
Mærke
-
Køn
-
Produkttype
Leveringstider
- Bestillinger, der afgives på hverdage inden kl. 22.00, afsendes samme dag.
- Bestillinger, der afgives efter kl. 22.00, behandles den følgende arbejdsdag.
Vi tilstræber en leveringstid på 1-3 hverdage. For ordrer i Nederlandene foregår leveringen via vores forsendelsespartnere DHL eller PostNL, og til Belgien via BPost. De gør deres yderste for at levere din ordre så hurtigt som muligt.
Forsendelsesomkostninger
- Bestillinger under 75 €: 4,95 € for levering i Nederlandene og Belgien.
- Bestillinger på 75 € eller mere: gratis forsendelse.
Når du har afsluttet din bestilling, modtager du en e-mail med en Track & Trace-kode, som du nemt kan bruge til at spore din pakke indtil levering.
Ja, det kan du! Justpadelsendertil hele verden. Forsendelsesomkostninger og leveringstider for internationale forsendelser varierer fra land til land og vises tydeligt ved kassen.
Returnering
Har du bestilt noget, der ikke helt lever op til dine forventninger, eller ønsker du at ombytte eller returnere et produkt? Ingen grund til bekymring!
Du kan inden for 14 dage efter modtagelse af din bestilling angive, at du ønsker at returnere produktet. Når du har givet besked herom, har du yderligere 14 dage til faktisk at returnere produktet.
Vær opmærksom på, at produkterne skal være ubrugte, ubeskadigede og i den originale emballage. Gem altid kvitteringen for returforsendelsen, indtil vi har behandlet din retur.




