Wilson Pro Seamless Tank Bright White
Wilson Pro Seamless Tank Bright White - Hvid / XS Er genbestilt og afsendes, så snart varen er på lager igen.
Det var ikke muligt at indlæse tilgængeligheden for afhentning
Køb dit bat i vores butikker
Køb dit bat i vores butikker
Bruba Sport (Etten-Leur) - Ikke tilgængelig
Wilkin Sports (Tilburg) - Ikke tilgængelig
Van Helvoort Sport (Vught) - Ikke tilgængelig
Planet of Sports (Eindhoven) - Ikke tilgængelig
Austria Sport (Amsterdam) - Ikke tilgængelig
Wilson Pro Seamless Tank Bright White
De Pro Seamless Tank is een naadloos gebreide tanktop voor dames. In Bright White is het rugpand het detail dat het shirt tekent: de open meshstructuur die over de rug loopt, is in het witte garen goed te zien als een fijner, luchtiger vlak tegen het dichtere breisel van het voorpand. Verder is het model onopgesmukt, met een ronde hals en een egale afwerking zonder zichtbare naden aan de zijkant.
Voor wie is de Wilson Pro Seamless Tank Bright White geschikt?
Deze tanktop is bedoeld voor speelsters die een mouwloze bovenlaag willen die ruim genoeg dekt om zonder extra laag te dragen. Wilson houdt het model bewust eenvoudig: er komt weinig constructie aan te pas, waardoor er ook weinig te voelen valt tijdens het spelen. Het wit combineert in de collectie met de plisserok waarmee Wilson de tank zelf toont.
Hoe zit de Wilson Pro Seamless Tank Bright White?
De tank is in één stuk gebreid, zodat er geen zijnaden zijn die kunnen schuren onder de arm. De ventilatie is in het breisel zelf aangebracht en loopt van voor naar achter door. Wilson geeft voor de Pro Seamless Tank geen pasvormaanduiding en publiceert geen afwijkend maatadvies. Twijfel je tussen twee maten, raadpleeg dan de maattabel van Wilson voor dames.
Van welk materiaal is de Wilson Pro Seamless Tank Bright White gemaakt?
Wilson zet in op de naadloze breitechniek zelf: doordat het kledingstuk in één keer wordt gebreid, zijn er nauwelijks productiestappen en snijverliezen nodig. Wilson maakt de exacte vezelsamenstelling van dit model niet openbaar.
De Wilson Pro Seamless Tank Bright White op en naast de baan
Op de baan houdt de doorlopende ventilatie je koel tijdens lange rally's, zonder dat er een naad in de weg zit. Daarbuiten is het een schone witte tanktop die je net zo goed onder een vest of half zip draagt.
-
Mærke
-
Kollektion
-
Køn
-
Produkttype
Leveringstider
- Bestillinger, der afgives på hverdage inden kl. 22.00, afsendes samme dag.
- Bestillinger, der afgives efter kl. 22.00, behandles den følgende arbejdsdag.
Vi tilstræber en leveringstid på 1-3 hverdage. For ordrer i Nederlandene foregår leveringen via vores forsendelsespartnere DHL eller PostNL, og til Belgien via BPost. De gør deres yderste for at levere din ordre så hurtigt som muligt.
Forsendelsesomkostninger
- Bestillinger under 75 €: 4,95 € for levering i Nederlandene og Belgien.
- Bestillinger på 75 € eller mere: gratis forsendelse.
Når du har afsluttet din bestilling, modtager du en e-mail med en Track & Trace-kode, som du nemt kan bruge til at spore din pakke indtil levering.
Ja, det kan du! Justpadelsendertil hele verden. Forsendelsesomkostninger og leveringstider for internationale forsendelser varierer fra land til land og vises tydeligt ved kassen.
Returnering
Har du bestilt noget, der ikke helt lever op til dine forventninger, eller ønsker du at ombytte eller returnere et produkt? Ingen grund til bekymring!
Du kan inden for 14 dage efter modtagelse af din bestilling angive, at du ønsker at returnere produktet. Når du har givet besked herom, har du yderligere 14 dage til faktisk at returnere produktet.
Vær opmærksom på, at produkterne skal være ubrugte, ubeskadigede og i den originale emballage. Gem altid kvitteringen for returforsendelsen, indtil vi har behandlet din retur.



