Babolat Jet Premura 2 Junior | Încălțăminte | Justpadel.com - Justpadel.com

Babolat Jet Premura 2 Junior

€3995 €7495
Dimensiune

Cumpărați rachetă din magazinele noastre

Bruba Sport (Etten-Leur) - Nu este disponibil

Wilkin Sports (Tilburg) - Nu este disponibil

Van Helvoort Sport (Vught) - Nu este disponibil

Planet of Sports (Eindhoven) - Nu este disponibil

Austria Sport (Amsterdam) - Nu este disponibil

Babolat Jet Premura 2 Junior

Babolat Jet Premura 2 Junior este o încălțăminte de padel ușoară și dinamică, destinată tinerilor jucători care doresc să se miște rapid și agil pe teren. Acest model se bazează pe linia Premura pentru adulți și pune accentul pe viteză, aderență și flexibilitate. Babolat Jet Premura 2 Junior nu este o încălțăminte grea sau extrem de moale, ci un model sportiv pentru juniori, cu o bază stabilă și cu reacție rapidă.

Încălțămintea este echipată cu o talpă exterioară din cauciuc Michelin, cu un profil specific pentru padel, care asigură aderență și alunecare controlată pe terenurile cu gazon artificial. În zona antepiciorului a fost integrată o flexibilitate suplimentară pentru o împingere naturală în timpul mișcărilor rapide. Talpa intermediară conține amortizare din EVA pentru absorbția șocurilor în momentele de impact. Partea superioară este realizată din plasă respirabilă cu întărituri sintetice pentru durabilitate și suport suplimentar.

Cui se adresează modelul Babolat Jet Premura 2 Junior?

Modelul Babolat Jet Premura 2 Junior este potrivit pentru tinerii jucători de padel cu un stil de joc activ și dinamic. Copiii care se deplasează rapid spre fileu și efectuează multe mișcări laterale beneficiază de caracterul ușor și stabil al acestui model de încălțăminte.

Pentru copiii care au nevoie în special de un plus de moalețe sau care sunt sensibili la impactul asupra călcâielor, un model cu mai multă amortizare poate fi mai confortabil.

Cum este potrivirea modelului Babolat Jet Premura 2 Junior?

Potrivirea este sportivă și ușor ajustată, dar adaptată piciorului copilului. Încălțămintea se mulează bine în jurul metatarzului și al călcâiului pentru stabilitate suplimentară în timpul mișcărilor rapide.

Încălțăminte la lungime standard. Dacă ești indecis între două mărimi, ar fi recomandat să alegi o jumătate de mărime mai mare, pentru a lăsa puțin spațiu pentru creștere.

Modelul Babolat Jet Premura 2 Junior are amortizare suplimentară?

Modelul Babolat Jet Premura 2 Junior are un nivel mediu de amortizare.

Talpa intermediară din EVA oferă o absorbție suficientă a șocurilor pentru antrenamente și meciuri, dar modelul rămâne, în primul rând, ușor și receptiv. Amortizarea oferă susținere, dar nu este extrem de moale.

În cazul călcâielor sensibile:
Acest model oferă protecție de bază, dar nu a fost conceput special ca pantof confortabil cu amortizare suplimentară la călcâi.

Stabilitate și aderență

Combinația dintre o construcție stabilă a călcâiului și întăriturile din partea superioară asigură un suport bun la solicitări laterale. Talpa exterioară Michelin oferă aderență fiabilă și rezistență ridicată la uzură în cazul utilizării intensive.

  • Marcă
    Babolat
  • Colecție
    2025
  • Vârsta
    Juniori
  • Sex
    Juniori
Babolat Jet Premura 2 Junior -
Babolat

Babolat Jet Premura 2 Junior

€3995 €7495

Babolat Jet Premura 2 Junior

Babolat Jet Premura 2 Junior este o încălțăminte de padel ușoară și dinamică, destinată tinerilor jucători care doresc să se miște rapid și agil pe teren. Acest model se bazează pe linia Premura pentru adulți și pune accentul pe viteză, aderență și flexibilitate. Babolat Jet Premura 2 Junior nu este o încălțăminte grea sau extrem de moale, ci un model sportiv pentru juniori, cu o bază stabilă și cu reacție rapidă.

Încălțămintea este echipată cu o talpă exterioară din cauciuc Michelin, cu un profil specific pentru padel, care asigură aderență și alunecare controlată pe terenurile cu gazon artificial. În zona antepiciorului a fost integrată o flexibilitate suplimentară pentru o împingere naturală în timpul mișcărilor rapide. Talpa intermediară conține amortizare din EVA pentru absorbția șocurilor în momentele de impact. Partea superioară este realizată din plasă respirabilă cu întărituri sintetice pentru durabilitate și suport suplimentar.

Cui se adresează modelul Babolat Jet Premura 2 Junior?

Modelul Babolat Jet Premura 2 Junior este potrivit pentru tinerii jucători de padel cu un stil de joc activ și dinamic. Copiii care se deplasează rapid spre fileu și efectuează multe mișcări laterale beneficiază de caracterul ușor și stabil al acestui model de încălțăminte.

Pentru copiii care au nevoie în special de un plus de moalețe sau care sunt sensibili la impactul asupra călcâielor, un model cu mai multă amortizare poate fi mai confortabil.

Cum este potrivirea modelului Babolat Jet Premura 2 Junior?

Potrivirea este sportivă și ușor ajustată, dar adaptată piciorului copilului. Încălțămintea se mulează bine în jurul metatarzului și al călcâiului pentru stabilitate suplimentară în timpul mișcărilor rapide.

Încălțăminte la lungime standard. Dacă ești indecis între două mărimi, ar fi recomandat să alegi o jumătate de mărime mai mare, pentru a lăsa puțin spațiu pentru creștere.

Modelul Babolat Jet Premura 2 Junior are amortizare suplimentară?

Modelul Babolat Jet Premura 2 Junior are un nivel mediu de amortizare.

Talpa intermediară din EVA oferă o absorbție suficientă a șocurilor pentru antrenamente și meciuri, dar modelul rămâne, în primul rând, ușor și receptiv. Amortizarea oferă susținere, dar nu este extrem de moale.

În cazul călcâielor sensibile:
Acest model oferă protecție de bază, dar nu a fost conceput special ca pantof confortabil cu amortizare suplimentară la călcâi.

Stabilitate și aderență

Combinația dintre o construcție stabilă a călcâiului și întăriturile din partea superioară asigură un suport bun la solicitări laterale. Talpa exterioară Michelin oferă aderență fiabilă și rezistență ridicată la uzură în cazul utilizării intensive.

Dimensiune

  • 36
  • 36 1/2
  • 37
  • 38
  • 38 1/2
  • 39
  • 40
Afișează produsul